Sajtóközlemény

GINOP-5.1.5-16-2017-00010
Együtt a munkavállalásért Heves megyében

A GINOP 5.1.5.-16 Nem állami szervezetek munkaerő-piaci szolgáltatásainak támogatása konstrukciónak fontos szerepe van

  • a munkaerőpiacon inaktívak piacképességének növelésében,
  • a munkanélküliség kimozdításában, valamint a munkaerőpiaci kereslet és kínálat hatékony illesztésében.

   A civil és nonprofit szervezetek a GINOP 5.1.5-16-2017 EGYÜTT A MUNKAVÁLLALÁSÉRT projekt keretében megvalósított tevékenységei kiegészítik a Nemzeti Foglakoztatási Szolgálat (NFSZ) által megvalósított munkaerő-piaci programokat, erősítve a munkaerő-piaci eszközök eredményességét, az álláskeresők egyéni cselekvési tervének hatékony, személyre szabott megvalósulását.

Azok a civil szereplők, akik csatlakoztak a GINOP 5.1.5-16-2017 EGYÜTT A MUNKAVÁLLALÁSÉRT projektek megvalósításához, felismerték annak szükségességét, hogy a munkaerőpiacról tartósan távol lévők helyzetének javítása érdekében szorosabbra kell fűzni a munkaerőpiaci szereplők kapcsolatát, valamint szükséges kidolgozni az inaktívak elérésének toborzási módszertanát, illetve szakmailag megalapozni, előkészíteni a munkaerőpiacra való visszatérést.

A közös igény életre hívott egy kezdeményezést, melynek célja egy országos – munkaerőpiaci szolgáltatásnyújtásban jártas – szolgáltatási hálózat létrehozása, amely azonos célok, elvek és módszertan alapján segíti

  • a hátrányos helyzetű munkavállalók munkaerőpiaci integrációját, valamint
  • a munkáltatói igények kielégítését. Az NFSZ és a civil, nonprofit szervezetek összehangoltan végzik az álláskereső, szolgáltatást-, közvetítést kérő és inaktív célcsoport bevonását, valamint a szolgáltatásnyújtást.

 

A GINOP 5.1.5.-16-2017 projekt keretében megyei konzorciumok biztosítják a szolgáltatásokat. A konzorciumban együttműködő szervezetek vállalják, hogy a szolgáltatásban részesülők legalább 20%-a közvetlenül elhelyezkedik az elsődleges munkaerőpiacon, továbbá az egyéni fejlesztési tervben rögzített célokat sikeresen megvalósítók aránya eléri a 80%-ot.

A projekt szoros együttműködésben valósul meg a kormányhivatalok, a járási hivatalok foglalkoztatási osztályai és a szolgáltató szervezetek között: a megyei kormányhivatalok járási hivatalai irányítják a nyilvántartásukban szereplő, célcsoportba tartozó személyeket a szolgáltatókhoz, továbbá nyilvántartásba veszik a szolgáltatók által toborzott inaktív személyeket.

A projektmegvalósító szervezetek további széleskörű kapcsolatrendszer kialakítására törekszenek önkormányzatokkal, egyházakkal, civil szervezetekkel és szociális intézményekkel, akiknek a közreműködése elengedhetetlen a megvalósítás során mind a célcsoport elérésében, mind a mobilitás elősegítésében. Az együttműködő partnerek támogató szolgáltatásai számos megoldást kínálhatnak a munkaerőpiacra való kilépéshez (pl. a munkahelyre való eljutás segítése).

2021.05.13
Munkaerőpiacon Maradás Egyesület
Debreceni Rehabilitációs Közhasznú Egyesület
LEED Nonprofit Kft.

SAJTÓKÖZLEMÉNY

EURÓPAI UNIÓS PROJEKT KERETÉBEN MUNKAERŐPIACI SZOLGÁLTATÁSOK RÉVÉN KAPTAK SEGÍTSÉGET A HÁTRÁNYOS HELYZETŰ MUNKAVÁLLALÓK HEVES MEGYÉBEN

A GINOP 5.1.5-16-2017-00010 kódszámú, „Együtt a munkavállalásért Heves megyében” című projekt keretében széleskörű munkaerőpiaci szolgáltatások révén kaphattak segítséget a munkaerőpiacról tartósan távol lévő álláskereső, illetve inaktív személyek annak érdekében, hogy visszataláljanak a munka világába. A program a Heves Megyei Kormányhivatallal együttműködésben valósult meg.

A közel 273,68 millió forintos forrásból megvalósuló fejlesztés keretében a Munkaerőpiacon Maradás Egyesület, a Debreceni Rehabilitációs Közhasznú Egyesület és a LEED Nonprofit Kft. három tagú konzorciuma a hozzá irányított álláskereső személyek és az általuk bevont inaktív személyek számára, lakóhelyükhöz közel biztosítottak a munkaerőpiaci visszatérésükhöz felkészítő szolgáltatásokat. A projektbe 3376 fő került bevonásra, közülük 390 fő inaktív személy, a résztvevők több mint 55 ezer órányi egyéni és csoportos tanácsadásban részesültek, 825 fő helyezkedett el a programnak köszönhetően.

Az érintett személyek a megye minden járásában hozzáférhettek a szolgáltatásokhoz, annak érdekében, hogy a munkaerőpiaci visszatérésüket minél hatékonyabban segíthessék elő a szolgáltató szervezetek.

Minden programrésztvevő részére egyéni fejlesztési terv készült, mely meghatározta a munkaerőpiaci reintegrációhoz szükséges, igénybe vehető szolgáltatások körét, melyek az alábbiak voltak: egyéni munkatanácsadás, pszichológiai tanácsadás, szociális információnyújtás, személyre szóló állásfeltárás és elhelyezés, munkahelyi környezetbe történő beilleszkedés segítése, betanítása, munkaerőpiaci mentori szolgáltatás, motivációs csoportos foglalkozás, személyiségfejlesztést, beilleszkedést és önálló életvitelt segítő csoportos csoportfoglalkozás, álláskeresési technikák oktatása.

A GINOP 5.1.5-16 Nem állami szervezetek munkaerő-piaci szolgáltatásainak támogatása elnevezésű program célja a Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat által biztosított munkaerőpiaci eszközök hatékonyságának növelése volt, személyre szabott szolgáltatások révén, tekintettel arra, hogy a Kormány célul tűzte ki a Partnerségi Megállapodásban a munkaerő kínálat fejlesztését aktív eszközökkel, továbbá Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat által megvalósított munkaerőpiaci programok civil és nonprofit szervezetek által nyújtott szolgáltatásokkal való kiegészítését.